Pn - Pt 11:00 - 20:00 +48 12 626 69 88kontakt@lewandowskiclinic.pl
Zaufana placówka
zadowoleni pacjenci
Dobrzy specjaliści

Dietetyka

Szczegółowe informacje

Dietetyka

Ostatnie badania prowadzone nad fizjologią człowieka potwierdzają hipotezę, że nie istnieje jeden przepis na skuteczną dietę, który byłby optymalny dla wszystkich. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak dany organizm zareaguje na konkretny tym pożywienia, gdyż to co zdaje się być dla jednych dobre, innym może zaszkodzić. Dlatego też można wysnuć wniosek, że dieta powinna być odpowiednio dobrana i zindywidualizowana dla konkretnej osoby.

Do najbardziej zaawansowanych metod profilaktyki żywieniowej zalicza się indywidualne programy żywieniowe oparte na testach MRT i iGenesis, które nie tylko pozytywnie wpływają na samopoczucie jednostki, pomagają jej utrzymać prawidłową wagę oraz zdrowy wygląd, ale również zahamować ryzyko objawienia się wielu chorób oraz skutecznie spowolnić proces starzenia.


Pierwsza z nich – test MRT, czyli Mediator Release Test – to innowacyjna metoda wykrywania nadwrażliwości na produkty żywnościowe i dodawane do nich substancje chemiczne, takie jak np. różnego rodzaju barwniki. MRT to także podstawa do skomponowania dedykowanego dla jednostki przeciwzapalnego planu żywieniowego.


Drugie rozwiązanie, to test genetyczny iGenesis, za pomogą którego poddawany jest analizie metabolizm i nietolerancje zapisane w genach. Każdy z nas rodzi się z własnym zespołem określonych genów, które warunkują zarówno naszą podatność na choroby, jak i zapewniają ochronę przed niektórymi z nich. Tego rodzaju testy DNA są źródłem zunifikowanej wiedzy na temat organizmu i zdolności jego metabolizmu, które za pomocą odpowiedniej diety uchronią nas przed wieloma chorobami i postępowaniem procesu starzenia.


Warto uświadomić sobie, że codzienna dieta ma ogromny wpływ na zdrowie i wygląd naszego ciała. Ponadto wpływa także na proces starzenia się organizmu. Odpowiednio spersonifikowany plan żywieniowy może być jedną z najskuteczniejszych metod profilaktyki przed wieloma chorobami i schorzeniami.


Wskazania:

  • nadwaga/otyłość,
  • choroby przewlekłe,
  • cellulit,
  • choroby metaboliczne,
  • nietolerancje/alergie pokarmowe,
  • zaburzenia odżywiania,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • oczyszczenie organizmu,
  • odżywienie i wzmocnienie organizmu.

Cennik usług

Konsultacja dietetyczna
200 zł
Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. Ostateczna cena za wybraną usługę będzie ustalana w trakcie konsultacji kwalifikacyjnej przed zabiegiem.

Umów się na wizytę

Specjaliści poradni dietetycznej LMC